Jaunumi‎ > ‎

Atskats uz Salsas styling nodarbību @ BuenaVista 4 Jan 2013

Publicēja 2013. gada 6. janv. 08:17Valentins Bailarico   [ atjaunināts 2014. gada 13. febr. 12:11 ]
Piektdien 4. janvārī klubā BuenaVista aizvadīta pirmā no kopumā divām mūsu īpašo viesu – Lielbritānijas latino deju čempionu Mario un Jūlijas meistarklasēm Rīgā, kas bija veltīta  stailingam, jeb dejas izskaistināšanai un konceptuālām lietām. Galvenās atziņas no nodarbības – dejotāja personīgais stils un attieksme veido deju un par dejas iznākumu atbild ne tikai kungs, kas vada, bet arī dāma, kas seko. Dejas tehnika nav galvenais, jo dejot var tehniski perfekti, bet ar aukstu sejas izteiksmi vai vienkārši mehāniski izpildot to vai citu elementu, neieliekot tajā savas sajūtas, līdz ar to zūd ticamības moments par dejas baudīšanu. Daudz patīkamāk ir dejot ar partneri, kurš varbūt nav tik pieredzējis, bet pa īstam izbauda deju, priecājas un smaida gan par veiksmēm gan par neveiksmēm, mēģina sajust mūziku un dejot atbilstoši mūzikai.

Deja ir mūzikas atpoguļojums un ja mūzikā ir pārtraukums (break), tādam tam jābūt arī dejā. Bieži novērojamas situācijas, kad dejotāji neklausās mūziku un pārtraukuma vai akcenta laikā izpilda sarežģītu figūru, kura konkrētajā vietā mūzikā neiederas – tas izskatās tā, it kā dejotājam Salsas klubā ir uzliktas austiņas un viņš dzird citu mūziku. Un visbeidzot – stailings, jeb dejas izskaistināšana, pamatā ir iespējama tādās vienkāršās lietās kā mambo pamatsolis (mambo basic), vietu maiņā (cross body lead) un citos vienkāršos elementos, bet to daudz grūtāk ir ielikt sarežģītās un ātri izpildāmās figūrās, līdz ar to dejotājam izkopjot savu stilu, pirmām kārtām jākoncentrējas uz vienkāršiem elementiem un ķermeņa kustību (body movement), kas izskatīsies daudz labāk, nekā četrkāršais grieziens un citi augstākās pilotāžas elementi.

Otra – noslēdzošā Mario un Jūlijas nodarbība “Salsa Fusion style”, kas paredzēta vidējā un augstākā līmeņa dejotājiem, notiks Trešdien 9.janvārī plkst. 20:30 – 22:00 studijā “Sports Pluss”, Blaumaņa ielā 5a. Tās  būs vairāk veltīta stila lietām, dejojot ar partneri un ietvers interesantus  elementus no dažādiem deju stiliem.


Mario un Jūlija pēdējos trīs gadus dzīvo Lielbritānijā, pasniedzot, uzstājoties un nepārtraukti pilnveidojot sevi latino deju jomā augsti profesionālā līmenī. Savas neilgās ciemšanās laikā viņiem ieplānotas tikai divas meistarklases Rīgā.


Noslēgumā piedāvājam nelielu ieskatu no pirmās Salsas styling nodarbības klubā BuenaVista.


Comments