Ņujorkas salsa - NY style On2 Latvijā un pasaulē


Ņujorkas Salsa On2 - respektē otro sitienu!

Publicēja 2013. gada 4. sept. 04:44Valentins Bailarico   [ atjaunināts 2013. gada 17. nov. 15:34 ]

Mums Baila Rico ir mazs projekts, par kuru vēlamies jums pastāstīt - mēs nosaucām to "Respect the 2'nd beat!" - "Respektē otro sitienu!". Ar to mēs īpaši vēlamies izcelt un popularizēt šeit Latvijā vēl maz attīstīto, bet tik skaisto un muzikālo - Ņujorkas salsas stilu (Salsa NY style On2), kas salsas pasaulē ir pieņemts kā augstākā līmeņa salsas dejotāja nepieciešamā prasme, runājot par cross-body lead (līnijas) veida salsas stiliem.

Katru gadu Jūnijā Rīgā notiek īsti sociālo latino deju svētki, jo norisinās krāšņais Rīgas Salsas Festivāls (Riga Salsa Festival). Tas sapulcē ļoti daudz labu dejotāju - gan no Latvijas, gan no ārzemēm. Lielākā daļa izcilo dejotāju, kas pie mums atbrauc, labprāt izvēlas dejot arī Salsas Ņujorkas stilu "uz divi" - uz otro sitienu mūzikā, taču diemžēl šīs skaistās dejas ar viesiem var izbaudīt tikai tie, kas to prot, - lielākoties tikai salsas pasniedzēji... Kāpēc? 

"Noķert" otro sitienu mūzikā ir grūtāk, taču atcerēsimies, ka Salsa ir attīstījusies no kubiešu folkloras dejas "Son", ko dejo akcentējot otro sitienu mūzikā, piesaistot to klaves sitāmo kociņu ritmam. Daudz Salsas deju mūzikas, kas skan tusiņos ir kā radīta tam, lai to gleznotu dejā tieši "uz divi"! Arī vadīšana un sekošana Ņujorkas stilā ir smalkāka - šeit nevar būt ne runas par partnera raustīšanu - viss notiek pietiekoši maigi un jūtīgi - ar lielu respektu pret partneri un mūziku, kas skan. Tāpēc visi, kas apguvuši Ņujorkas stilu nekad nav nožēlojuši tam veltīto laiku, jo tas atmaksājas desmitkārtīgi! Dejotājam veidojas dziļāka izpratne par mūziku un deja ir kvalitatīvi citā līmenī.

Pazīstamākie NY on2 dejotāji pasaule ir tā pamatlicējs – Mambo leģenda Eddie Torres (attēlā), kas neskatoties uz cienījamo vecumu – 63 gadi turpina aktīvi uzstāties uz skatuves un pasniegt prestižākajos Salsas festivālos, viņa partneres Griselle Ponce (attēlā), Melissa Rosado un Shani Talmor, griezienu karaliene Magna Gopal, pasaules čempions Salsā Olivers Pineda, Eddie Torresa skolnieki Frankie Martinez un Adolfo Indacochea, atraktīvais Juan Matos, visplašāk atpazīstamās un ļoti veiksmīgās salsas šovgrupas ar pasaules vārdu – Yamulee un Santa Rico kā arī daudzi citi izcili dejotāji. Arī mums Latvijā ir iespēja papildināt Ņujorkas salsas lietpratēju rindas, jo ir vairākas deju skolas, kas piedāvā šādu iespēju, – arī mēs Baila Rico. 

Lūk arī neliels video iedvesmai – ko dara Eddie Torres 63 gados :)


Veiksmīgākā Salsas šovgrupa pasaulē - Yamulee, ar lielu respektu NY - On2!

 Uz tikšanos jaunajā deju sezonā!

Jūsu un mūsu Baila Rico :)

www.bailarico.com

Pilsēta, kurā iemīlējos Salsā

Publicēja 2013. gada 26. apr. 08:07Raimonds Balins   [ atjaunināts 2013. gada 27. apr. 07:28 ]

Lūk, Anna, brīnišķīga dejotāja On2 ar mums dalās savā Londonas salsas pieredzē....

Čau!

Jau sen apsolīju uzrakstīt kaut ko par Londonu, jo gandrīz pilnus četrus gadus esmu dzīvojusi šajā brīnišķīgajā pilsētā un, lūk, vēlos jums par to pastāstīt.

Iesākumam – biogrāfiski dati. Londonā dzīvoju kopš 2008. gada, kad uzsāku mācības universitātē. Kā jau jauna un uzcītīga augstskolas studente, visu sevi veltīju studijām. Tomēr, lai arī brīvā laika bija maz, man tik un tā kārojās atpūsties un izklaidēties. Salsu kā tādu es vēl nebiju iepazinusi (līdz šim biju dejojusi vēderdejas, kā arī ar savu šovgrupu piedalījusies vienā no pirmajiem Rīgas Salsas festivāliem), tāpēc kādu vakaru mēs ar draudzeni nolēmām aiziet uz vienu no pazīstamākajām salsas deju vietām Londonā – „Bar Salsa”, kas atrodas uz Charing Cross road. Gājām dejot nedēļas nogalē, jo toreiz mēs vēl nezinājām, ka labākie dejotāji tur parasti pulcējas pirmdienās un trešdienās. Bet, protams, mēs tik un tā tikām lūgtas un dejojām daudz, un jutāmies kā zvaigznes.

Tieši pēc „Bar Salsa” apmeklēšanas, man arī radās vēlēšanās iemācīties dejot salsu. Un es arī iemācījos, taču vispirms Rīgā, vasaras brīvdienu laikā. Pieteicos nodarbībām pie Aņas (Anna Bagdasarjana) „Salsa Lovers” skolā un dejoju visu vasaru. Kad atgriezos Londonā studēt, man jau bija laba salsas bāze – pratu dejot pamatsoļus, varēju sekot vienkāršākajām partnera figūrām un zināju basic shines.

Man tik ļoti iepatikās salsa, ka es nolēmu turpināt apmeklēt nodarbības arī Londonā. Tā kā otrais studiju gads universitātē bija sarežģītāks nekā pirmais, man bija vēl mazāk brīvā laika, tāpēc es izlēmu apmeklēt salsas nodarbības netālu no savas dzīvesvietas. Šīs deju vietas nosaukums ir „Wessex House”. Bārs atrodas līdzās Clapham Junction stacijai. Salsas nodarbības un ballīte tur notika katru nedēļu. Atklāti sakot, tā nav pati labākā vieta dejošanai, taču īpaši ērta tiem dejotājiem, kuri dzīvo otrajā zonā, Londonā, jo „Wessex House” atrodas netālu no mājām, līdz kurām var īpaši ērti un īsā laikā nokļūt ar vilcienu. Deju skolas, kas to organizēja, nosaukums ir „Salsateca”. Šīs skolas pasniedzēji māca salsu On1 ( tas bija vienīgais stils, kuru es tobrīd dejoju), kā arī ārpus šīs deju vietas organizē nodarbības citos Londonas rajonos, piemēram, Vimbldonas „Henry J Beans Bar”, kas atrodas blakus slavenajam Vimbldonas stadionam.

Trešajā studiju gadā es devos Erasmus programmas apmaiņas braucienā uz Franciju, vēlāk praksē uz Spāniju. Arī tur es nepametu dejošanu. Francijā es dejoju Lionā, kur galvenokārt dejo Kubas stila salsu, bet mazāk On1. Tomēr man izdevās atrast skolu, kur dejo tikai cross – body stila salsu. Šīs skolas pasniedzēji ir Karuk Gregoire un Bob Hubert – Ekoto, kas Francijā ir pazīstami kā Lionas Salsas kongresa organizatori.

Savukārt Spānijā es strādāju netālu no Barselonas un dejoju salsas klubos tādās kūrorta vietās kā Lloret de Mar un Malgrat de Mar. Deju līmenis tur nav īpaši augsts, tomēr atkal uzgāju skolu, kurā dejo profesionāli dejotāji. Paldies Javier Rico Godoy un Mario Layunta par viņu foršajām animācijām ballīšu laikā! Ja kādam no jums kādreiz sanāk atpūsties šajā apkārtnē, tad noteikti iesaku apmeklēt „Don Juan” viesnīcu Lloret de Mar pilsētiņā un klubu „Bikini” ( jā, jā, tā arī saucas! :)) Barselonā, kur var gan ar draugiem – nedejotājiem atpūsties, gan arī salsu padejot, jo klubā ir divas atsevišķas zāles.

Bet nu atgriežamies Londonā. Pēc kāda laika, kad man bija apnikuši vietējie klubi, es devos uz „Bar Salsa” nodarbībām pie Super Mario. Šis klubs atrodas Londonas centrā – pirmajā zonā, un tur vienmēr ir daudz cilvēku - kā londoniešu, tā arī pilsētas viesu. Vienlaicīgi es uzsāku nodarbības arī pie Leon Rose „SOS” jeb „Salsa On Sundays” Russell Square stacijā, kur katru gadu norisinās pazīstamākais Londonas Salsas kongress.

Kā redzat, Londonas salsas skatuve ir ļoti daudzveidīga. Ir gan lokālie klubi, kur katru nedēļu var padejot ar draugiem - nedejotājiem ( „Wessex House”, „Fiesta Havana”, „Henry J Beans” u.c.), gan ballītes, kuras notiek vienu reizi mēnesī, piemēram, „El Grande” katra mēneša trešajā piektdienā, kā arī „Scala Latina” svētku dienās, „Pexava” katrā pēdējā mēneša ceturtdienā, „LDA” (Latin Dance Academy) sestdienas ballīte, kuras dibinātāja ir pasaulslavenā Susana Montero, „UCL” un „Sabor” ballītes. Ik gadu februāra sākumā norisinās SOS kongress, bet aprīļa beigās – MamboCity 5 Star salsas kongress.

Un tagad es vēlos mazliet pastāstīt par to, kā es sāku dejot salsu On2. 2012. gada sākumā es pieteicos „Laith Sami” studentu šovgrupā. Tas bija 3 mēnešu kurss, kur mēs apguvām horeogrāfiju un pēc tam ar to uzstājāmies pazīstamākajos klubos Londonā un Kembridžā. Salsā dejotāju vidū ir pieņemts, ka horeogrāfijas tiek dejotas On2. Lai paplašinātu savas On2 prasmes, es uzsāku dejot vienā no Londonas slavenākajām On2 deju skolām – „TNT Dance”. Lai gan šī skola tika dibināta 2008. gadā, tās pasniedzēji – Toan Hoang un Tina Stamou – salsu sāka dejot jau daudz agrāk. Šī skola atšķiras no citām ar savu attieksmi pret salsas pasniegšanu. Katra nodarbība sastāv no trim daļām. Pirmkārt, tā ir 20 minūšu muzikalitātes un ritma nodarbība, kur studenti apgūst salsas pamatsoli un iemācas to dejot On2 ritmā. Otrkārt, tā ir shines nodarbība, kur kāds no pasniedzējiem demonstrē shines On2 ritmā (ik nedēļu tas ir kāds cits pasniedzējs). Treškārt, tā ir trīs dažādu līmeņu partnerwork nodarbība, kur studenti apgūst dažādas salsas figūras pāros. 

Man ir ļoti tuva „TNT Dance” filosofija, t.i., salsas izpausme kā mākslas forma. Turklāt šī skola dod iespēju noklausīties slavenāko salsas pasniedzēju un pieredzējušu dejotāju viedokļus „Share your Salsa” laikā, Q&A formā, kā arī jaunajiem dīdžejiem dod iespēju uzspēlēt savu mūziku.


Anna :)))

28.04. May Day Bombastic

Publicēja 2013. gada 26. apr. 03:25Raimonds Balins

Šo svētdien Respect The 2’nd Beat solidarizējas ar Bachata Moderna un Soul Train, un rīko priekšlaicīgas 1. Maija svinības.

On2 nediskriminēs darbaļaužu romantiku - skanēs daudz Bachata un demonstratīvi arī ChaCha un riktīgs Funk.

Ieteicams saposties daudz sarkanā ar neļķi matu lokās un pie žaketes atloka.

Ja Jums ir ko respektēt – protestē ar Bombastic!

Programmā:
19:00 - 20:30 Salsa On2 NY style nodarbība – ar zināšanām
”drop-in” nodarbībās var pievienoties jebkurā laikā – ar zināšanām On2 vai jebkurā no salsas stiliem (LA, Cubano)
Nodarbībās apgūst: ritmiku, figūras pārī, shines, styling, body-movement, dips , lifts

20:30 - 22:30 NYSalsa y Bachata Party y Bachata@Funk animeišens
Mūzika: Salsa 60%, Bachata30%, ChaCha10%. Kizomba ja būs pieprasījums
un... chillouts zona, kafija, ūdens

Vieta: Rīga, Matīsa iela 16 studija ”Kofeīns”
Lūdzu: maiņas apavus, t.i., deju kurpes, jazz- enes, vai vienkārši... kedas
Cena:
1 nod.+ party: Ls 3
party: Ls 1

Pasniedzēji: Evija & Raimonds un Valentīns&Eva
DJ: Rairico , Valentino
Fotogrāfs un video operātors: jebkurš no Jums

21.04 NY Salsa y Bachata Practica

Publicēja 2013. gada 17. apr. 14:06Raimonds Balins

No šīs svētdienas “Respect The 2’nd beat” sadarbībā ar “Bachata Moderna” ielūdz padejot Salsa, Bachata un ChaCha, kā arī aktīvi un laiski pachilot. Vakars paredzēts visiem dejotāju līmeņiem un garastāvokļiem.

Programmā:

Uzmanību: Mainīti nodarbību laiki!
19:00 - 20:30 Salsa On2 NY style "drop in" nodarbība – ar zināšanām
”drop-in” nodarbībās var pievienoties jebkurā laikā
ar zināšanām – dejots On2 vai jebkurš no salsas stiliem (LA, Cuban)
Nodarbībās apgūst: ritmiku, figūras pārī, shines, styling, body-movement, dips , lifts

20:30 - 23:00 NY Salsa y Bachata Party/Social

Mūzikas formāts: Salsa 60%, Bachata30%, ChaCha10%. Pirmās 30 min salsas mūzika piemērota iesācējiem ON2.
Pasniedzēju padoms , atbalsts ; chillout zona, kafija, ūdens

Vieta: Rīga, Matīsa iela 16 studija ”Kofeīns”
Lūdzu: maiņas apavus, t.i., deju kurpes, jazz-enes, vai vienkārši... kedas

Cena:
1 nod.+ party: Ls 3
party: Ls 1

Pasniedzēji: Evija un Raimonds

DJ-i: Rairico , Valentino

Saimniece: Baiba

Fotogrāfs un video operators: jebkurš no Jums

100% Vinyl Salsa party - Respect The 2’nd beat & Pachanga

Publicēja 2013. gada 11. apr. 06:16Raimonds Balins   [ atjaunināja Valentins Bailarico 2013. gada 13. apr. 06:52 ]

Jūsu uzmanībai šīs svētdienas viesis - Mr. Pachanga un party DJ Yuris ar platēm!


Pačangas vai charangas un otrādi mūzika, ir radīta Kubā vēlīnajos 50-tajos.Tas ir arī viens no tā saucamajiem, afro–karību izcelsmes mūzikas un deju stiliem līdzīgi kā mūsu visiem iemīļotā salsa, rumba, bachata, chacha un savu muzikālo briedumu sasniedz NYC, salsas zelta ēras laikā. Šim stilam raksturīgas jautras un dzīvespriecīgas noskaņas.

Kaut arī pachanga īpaši nerespektē mambo un tās 2-nieku (tā atšķirībā no On2 tiek dejota akcentējot mūzikā down-beat, t.i., 1357 spēcīgos sitienus), tomēr tā jāprot, tā tiek atskaņota jebkurā kārtīgā Salsa party, tās pamatsoļus zin jebkurš sevis cienošs salsas dejotājs, ak jā ,arī mambo krusttēvs Eddie Torres to visai īpaši promotē.

Pacanga-charanga motīvus bieži var dzirdēt ari salsas kompozīcijās. Ko tad darīt?! Stāvēt un bezpalīdzīgi noraudzīties kā tavs deju partneris pēkšņi sāk “a funy and happy-go-lucky dance solo shines”...

Šeit ir padoms - tā jāapgūst!

Tādējādi, šo svētdien mūs gaida īsts gardums – NY Salsa On2 nodarbības tiks papildinātas ar pachanga pamatsoļu apgūšanu kopā ar BailaRico, NY Salsa party mūziku liks Dj Yuris, kas spēlēs TIKAI NO PLATĒM (Salsa, Mambo, Charanga / Pachanga, Bachata, Cha-Cha), priekam un labākai apgūšanai mūs gaida arī Pachanga animācija kopā ar MamboLoco!

Lūk Programma:

http://www.facebook.com/events/355921671180409/

7.04. Respect The 2’nd beat & El Cantante de los Cantantes

Publicēja 2013. gada 4. apr. 00:54Raimonds Balins

NY Salsa On2 Nodarbības un Party


* - Muzikālais noformējums veltīts Hector Lavoe - vienam no salsas "zelta laikmeta" spožākajiem pārstāvjiem.
"...Hector Lavoe is widely considered one of the most influential singers in the history of Salsa music. His unique voice, style and interpretation of the rhythm transformed Lavoe into an icon of Latin music.
If you really want to get serious about Salsa you need to listen to H.L. music..."

Programmu skatīt:

http://www.facebook.com/events/353144541458602/

31.03. Easter in NYC

Publicēja 2013. gada 27. marts 08:26Raimonds Balins

31.03 Easter in NYC

Ja jau dejojam iekš NY style tad arī svinam Lieldienas tādā stilā, a ko;)
Viņi to dara visai ekskluzīvi un mēs arī : krāsojam Lieldienu olas, krāsojamies paši un velkam krāšņas drēbes ... Lieldienām tīk dzīvespriecīgi toņi un draisks noskaņojums.

Vēl mazliet uzmanību šādiem brīdinājumiem…

Pirmkārt, nenoguli pasākuma sākumu, t.i .,Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiks naktī no sestdienas uz svētdienu, pulksteņa rādītājus pagriež vienu stundu uz priekšu… šo info uztver visai nopietni!

Otrkārt, ja vēlies dzirdēt savu visiemīļotāko salsas dziesmu, tad lādē to te, tā tiks atskaņota vakarā. Veidojam raibi raibo playlistu paši.

Treškārt, ja būsim kārtīgs pūlis,t.i., būsim daudz, party turpināsim ilgāk , tak pirmdiena ir brīvdiena!

Un, visbeidzot, par pašu galveno - olām, ņemam arī tās līdzi un visus tos saldumus un dzērienus , kas palikuši pāri pēc svētku galda.

Īsāk sakot , ir Lieldienas un tas ir liels notikums gan NYC, gan arī On2 klubā

31.03. Programmu skatīt:

http://www.facebook.com/events/177013279115304/

Īsa retrospekcija no 17.03 Respect The Rhytm

Publicēja 2013. gada 21. marts 11:25Raimonds Balins   [ atjaunināja Valentins Bailarico 2013. gada 21. marts 16:47 ]


Galvenajā lomā: lektors un perkusionists - Victor Kramer
otrā plāna lomā - smukie dejotāji no On2 kluba

Par video tapšanu visi aplausi pienākas:
operators: Valentins
montāža: Ainārs
skaņa, ritms: Sandra

https://www.youtube.com/watch?v=qWZmq5mdEnE

24.martā Respect The 2'nd Beat w El Gran Combo

Publicēja 2013. gada 20. marts 10:02Raimonds Balins

Šo svētdien goda viesis visu laiku labākā salsas grupa no Puertoriko - El Gran Combo!

Droši var apgalvot, ka nav neviens salsas deju vakars bez šīs grupas dziesmām. Piem., vai var būt vēl romantiskāka un reizē enerģētiskāka dziesma par "Azuquita Pal Cafe"?
Svētdienas vakarā dzirdēsi daudz šī salsas orķestra ierakstus.
Interesants ir fakts, ka grupas sastāva ir muzicējuši tādas zvaigznes, kā: Celia Cruz, Héctor Lavoe, La India, kas vēlāk veidojušas panākumiem bagātu solo karjeru.
Grupa/orķestris pagājušo gadu svinēja 50.gadu jubileju - tas ir daudz! Nu ko baudīsim viņu radīto mūziku un ar katru savu deju izteiksim viņiem vislielāko RESPECT!

*-neklātienē gan

24.03. Programmā:

Salsa On2 NY style - nodarbības
!nodarbībās var pievienoties jebkurā laikā ("drop in" ) ,tomēr, labāk nāc regulāri
18:00 - 19:15 On2 Mambo - Ar maz zināšanām
19:15 - 20:30 On2 Mambo - Ar daudz zināšanām
!ritmika, figūras, shines individ. gan arī pārī, styling, body-movement, utt.

20:30 - 23:00 NY Salsa On2 Party
!NY On2 salsa party+ praktika - pasniedzēju un pieredzējušo dejotāju padoms, atbalsts; tematiskie vakari; chillout zona, "taxidancer", mūzika visiem dejotāju līmeņiem, gaumēm...arī dažreiz bachata

Vieta: Rīga, Matīsa iela 16 studija ”Kofeīns”

Lūdzu: maiņas apavus, t.i., deju kurpes, jazz- enes, vai vienkārši... kedas

Cena:
1 nod.+ party: Ls 3
party: Ls 1
!ja vēlies piedalīties abās (2) nod.+ party – “mazais” abonements Ls 5

Pasniedzēji: Evija un Raimonds

DJ: Rairico, Valentino, Zigmarito

Kofeina saimniece: Baiba

Fotogrāfs un video operators: jebkurš no Jums

http://www.facebook.com/events/549201265120129/

17.03. seminārs - ritmika On2

Publicēja 2013. gada 13. marts 09:15Raimonds Balins   [ atjaunināja Valentins Bailarico 2013. gada 13. marts 09:26 ]

Respect The Rhytm

Lai dejotu salsu, var mazliet paslinkot apgūstot pamatsoļus, vadīšanu un sekošanu, stylingu ,visbeidzot, var "papukoties" uz deju partneri, bet, ja ignorēsi ritmu - nebūs salsa, nebūs deja – Respect The Rhytm!

“Respect The 2’nd beat” kopā ar Victor Kramer (vienīgo Baltijā perkusionistu un reizē salsa&cha-cha dejotāju) šo svētdien 17. martā plkstn. 18:00 organizē mums visiem tik noderīgu nodarbību - salsas ritmika!

Tas nebūt nav grūti - dejot ritmā On2 un “nekrist ārā”, ja spēsi saklausīt ritma noteicošos instrumentus, to skaņu un jutīsi to pulsāciju.
Nodarbībā mēs klausīsimies, pētīsim un aptaustīsim dzīvus salsas mūzikas sitamos instrumentus, tādus kā clave, conga, cowbell.

Programmā:

Salsa On2 NY style - nodarbības
!nodarbībās var pievienoties jebkurā laikā ("drop in" ) ,tomēr, labāk nāc regulāri
18:00 - 19:15 Victor Kramer ”Salsas Ritms” - VISIEM
19:15 - 20:30 Ar zināšanām (3 mēneši ar On2)
!ritmika, figūras, shines individ. gan arī pārī, styling, body-movement, utt.

20:30 - 23:00 NY Salsa On2 Party
!NY On2 salsa party+ praktika - pasniedzēju un pieredzējušo dejotāju padoms, atbalsts; tematiskie vakari; chillout zona, "taxidancer", mūzika visiem dejotāju līmeņiem, gaumēm...arī dažreiz bachata

Vieta: Rīga, Matīsa iela 16 studija ”Kofeīns”

Lūdzu: maiņas apavus, t.i., deju kurpes, jazz- enes, vai vienkārši... kedas

Cena:
1 nod.+ party: Ls 3
party: Ls 1
!ja vēlies piedalīties abās (2) nod.+ party – “mazais” abonements Ls5

Pasniedzēji: Victor, Evija un Raimonds

DJ: Rairico

Fotogrāfs un video operators: jebkurš no Jums

http://www.facebook.com/events/633992663286251/

Kad nāc, atkārto:

The Rules of ”Respect the 2’nd beat”
1.pants Dejot vienīgi un tikai On2
2.pants Ja Tavs deju partneris mēģina dejot On1, On3 utt… Tu dejo tikai On2
3.pants Nekad neatteikt un negribēt atteikt, ja Tevi uzlūdz uz deju
4.pants Neviens nestāv malā un negaida uz deju, bet – iet un uzlūdz
5.pants Lūdz uz deju visi – gan puiši, gan meitenes
6.pants Nedejot vairāk par trijām dejām pēc kārtas ar vienu deju partneri
7.pants Advancer-iem ir pienākums dejot ar Beginner-iem vismaz katru trešo deju
8.pants Runāt, klausīties un interesēties par On2 cik daudz vien iespējams
9.pants Pievērst vismaz 1 dejotāju „On2“
10.pants Cienīt un atbalstīt DJ-ju

1-10 of 12