Ņujorkas Salsa On2 - respektē otro sitienu!

Publicēja 2013. gada 4. sept. 04:44Valentins Bailarico   [ atjaunināts 2013. gada 17. nov. 15:34 ]
Mums Baila Rico ir mazs projekts, par kuru vēlamies jums pastāstīt - mēs nosaucām to "Respect the 2'nd beat!" - "Respektē otro sitienu!". Ar to mēs īpaši vēlamies izcelt un popularizēt šeit Latvijā vēl maz attīstīto, bet tik skaisto un muzikālo - Ņujorkas salsas stilu (Salsa NY style On2), kas salsas pasaulē ir pieņemts kā augstākā līmeņa salsas dejotāja nepieciešamā prasme, runājot par cross-body lead (līnijas) veida salsas stiliem.

Katru gadu Jūnijā Rīgā notiek īsti sociālo latino deju svētki, jo norisinās krāšņais Rīgas Salsas Festivāls (Riga Salsa Festival). Tas sapulcē ļoti daudz labu dejotāju - gan no Latvijas, gan no ārzemēm. Lielākā daļa izcilo dejotāju, kas pie mums atbrauc, labprāt izvēlas dejot arī Salsas Ņujorkas stilu "uz divi" - uz otro sitienu mūzikā, taču diemžēl šīs skaistās dejas ar viesiem var izbaudīt tikai tie, kas to prot, - lielākoties tikai salsas pasniedzēji... Kāpēc? 

"Noķert" otro sitienu mūzikā ir grūtāk, taču atcerēsimies, ka Salsa ir attīstījusies no kubiešu folkloras dejas "Son", ko dejo akcentējot otro sitienu mūzikā, piesaistot to klaves sitāmo kociņu ritmam. Daudz Salsas deju mūzikas, kas skan tusiņos ir kā radīta tam, lai to gleznotu dejā tieši "uz divi"! Arī vadīšana un sekošana Ņujorkas stilā ir smalkāka - šeit nevar būt ne runas par partnera raustīšanu - viss notiek pietiekoši maigi un jūtīgi - ar lielu respektu pret partneri un mūziku, kas skan. Tāpēc visi, kas apguvuši Ņujorkas stilu nekad nav nožēlojuši tam veltīto laiku, jo tas atmaksājas desmitkārtīgi! Dejotājam veidojas dziļāka izpratne par mūziku un deja ir kvalitatīvi citā līmenī.

Pazīstamākie NY on2 dejotāji pasaule ir tā pamatlicējs – Mambo leģenda Eddie Torres (attēlā), kas neskatoties uz cienījamo vecumu – 63 gadi turpina aktīvi uzstāties uz skatuves un pasniegt prestižākajos Salsas festivālos, viņa partneres Griselle Ponce (attēlā), Melissa Rosado un Shani Talmor, griezienu karaliene Magna Gopal, pasaules čempions Salsā Olivers Pineda, Eddie Torresa skolnieki Frankie Martinez un Adolfo Indacochea, atraktīvais Juan Matos, visplašāk atpazīstamās un ļoti veiksmīgās salsas šovgrupas ar pasaules vārdu – Yamulee un Santa Rico kā arī daudzi citi izcili dejotāji. Arī mums Latvijā ir iespēja papildināt Ņujorkas salsas lietpratēju rindas, jo ir vairākas deju skolas, kas piedāvā šādu iespēju, – arī mēs Baila Rico. 

Lūk arī neliels video iedvesmai – ko dara Eddie Torres 63 gados :)


Veiksmīgākā Salsas šovgrupa pasaulē - Yamulee, ar lielu respektu NY - On2!

 Uz tikšanos jaunajā deju sezonā!

Jūsu un mūsu Baila Rico :)

www.bailarico.com

Comments