Pilsēta, kurā iemīlējos Salsā

Publicēja 2013. gada 26. apr. 08:07Raimonds Balins   [ atjaunināts 2013. gada 27. apr. 07:28 ]
Lūk, Anna, brīnišķīga dejotāja On2 ar mums dalās savā Londonas salsas pieredzē....

Čau!

Jau sen apsolīju uzrakstīt kaut ko par Londonu, jo gandrīz pilnus četrus gadus esmu dzīvojusi šajā brīnišķīgajā pilsētā un, lūk, vēlos jums par to pastāstīt.

Iesākumam – biogrāfiski dati. Londonā dzīvoju kopš 2008. gada, kad uzsāku mācības universitātē. Kā jau jauna un uzcītīga augstskolas studente, visu sevi veltīju studijām. Tomēr, lai arī brīvā laika bija maz, man tik un tā kārojās atpūsties un izklaidēties. Salsu kā tādu es vēl nebiju iepazinusi (līdz šim biju dejojusi vēderdejas, kā arī ar savu šovgrupu piedalījusies vienā no pirmajiem Rīgas Salsas festivāliem), tāpēc kādu vakaru mēs ar draudzeni nolēmām aiziet uz vienu no pazīstamākajām salsas deju vietām Londonā – „Bar Salsa”, kas atrodas uz Charing Cross road. Gājām dejot nedēļas nogalē, jo toreiz mēs vēl nezinājām, ka labākie dejotāji tur parasti pulcējas pirmdienās un trešdienās. Bet, protams, mēs tik un tā tikām lūgtas un dejojām daudz, un jutāmies kā zvaigznes.

Tieši pēc „Bar Salsa” apmeklēšanas, man arī radās vēlēšanās iemācīties dejot salsu. Un es arī iemācījos, taču vispirms Rīgā, vasaras brīvdienu laikā. Pieteicos nodarbībām pie Aņas (Anna Bagdasarjana) „Salsa Lovers” skolā un dejoju visu vasaru. Kad atgriezos Londonā studēt, man jau bija laba salsas bāze – pratu dejot pamatsoļus, varēju sekot vienkāršākajām partnera figūrām un zināju basic shines.

Man tik ļoti iepatikās salsa, ka es nolēmu turpināt apmeklēt nodarbības arī Londonā. Tā kā otrais studiju gads universitātē bija sarežģītāks nekā pirmais, man bija vēl mazāk brīvā laika, tāpēc es izlēmu apmeklēt salsas nodarbības netālu no savas dzīvesvietas. Šīs deju vietas nosaukums ir „Wessex House”. Bārs atrodas līdzās Clapham Junction stacijai. Salsas nodarbības un ballīte tur notika katru nedēļu. Atklāti sakot, tā nav pati labākā vieta dejošanai, taču īpaši ērta tiem dejotājiem, kuri dzīvo otrajā zonā, Londonā, jo „Wessex House” atrodas netālu no mājām, līdz kurām var īpaši ērti un īsā laikā nokļūt ar vilcienu. Deju skolas, kas to organizēja, nosaukums ir „Salsateca”. Šīs skolas pasniedzēji māca salsu On1 ( tas bija vienīgais stils, kuru es tobrīd dejoju), kā arī ārpus šīs deju vietas organizē nodarbības citos Londonas rajonos, piemēram, Vimbldonas „Henry J Beans Bar”, kas atrodas blakus slavenajam Vimbldonas stadionam.

Trešajā studiju gadā es devos Erasmus programmas apmaiņas braucienā uz Franciju, vēlāk praksē uz Spāniju. Arī tur es nepametu dejošanu. Francijā es dejoju Lionā, kur galvenokārt dejo Kubas stila salsu, bet mazāk On1. Tomēr man izdevās atrast skolu, kur dejo tikai cross – body stila salsu. Šīs skolas pasniedzēji ir Karuk Gregoire un Bob Hubert – Ekoto, kas Francijā ir pazīstami kā Lionas Salsas kongresa organizatori.

Savukārt Spānijā es strādāju netālu no Barselonas un dejoju salsas klubos tādās kūrorta vietās kā Lloret de Mar un Malgrat de Mar. Deju līmenis tur nav īpaši augsts, tomēr atkal uzgāju skolu, kurā dejo profesionāli dejotāji. Paldies Javier Rico Godoy un Mario Layunta par viņu foršajām animācijām ballīšu laikā! Ja kādam no jums kādreiz sanāk atpūsties šajā apkārtnē, tad noteikti iesaku apmeklēt „Don Juan” viesnīcu Lloret de Mar pilsētiņā un klubu „Bikini” ( jā, jā, tā arī saucas! :)) Barselonā, kur var gan ar draugiem – nedejotājiem atpūsties, gan arī salsu padejot, jo klubā ir divas atsevišķas zāles.

Bet nu atgriežamies Londonā. Pēc kāda laika, kad man bija apnikuši vietējie klubi, es devos uz „Bar Salsa” nodarbībām pie Super Mario. Šis klubs atrodas Londonas centrā – pirmajā zonā, un tur vienmēr ir daudz cilvēku - kā londoniešu, tā arī pilsētas viesu. Vienlaicīgi es uzsāku nodarbības arī pie Leon Rose „SOS” jeb „Salsa On Sundays” Russell Square stacijā, kur katru gadu norisinās pazīstamākais Londonas Salsas kongress.

Kā redzat, Londonas salsas skatuve ir ļoti daudzveidīga. Ir gan lokālie klubi, kur katru nedēļu var padejot ar draugiem - nedejotājiem ( „Wessex House”, „Fiesta Havana”, „Henry J Beans” u.c.), gan ballītes, kuras notiek vienu reizi mēnesī, piemēram, „El Grande” katra mēneša trešajā piektdienā, kā arī „Scala Latina” svētku dienās, „Pexava” katrā pēdējā mēneša ceturtdienā, „LDA” (Latin Dance Academy) sestdienas ballīte, kuras dibinātāja ir pasaulslavenā Susana Montero, „UCL” un „Sabor” ballītes. Ik gadu februāra sākumā norisinās SOS kongress, bet aprīļa beigās – MamboCity 5 Star salsas kongress.

Un tagad es vēlos mazliet pastāstīt par to, kā es sāku dejot salsu On2. 2012. gada sākumā es pieteicos „Laith Sami” studentu šovgrupā. Tas bija 3 mēnešu kurss, kur mēs apguvām horeogrāfiju un pēc tam ar to uzstājāmies pazīstamākajos klubos Londonā un Kembridžā. Salsā dejotāju vidū ir pieņemts, ka horeogrāfijas tiek dejotas On2. Lai paplašinātu savas On2 prasmes, es uzsāku dejot vienā no Londonas slavenākajām On2 deju skolām – „TNT Dance”. Lai gan šī skola tika dibināta 2008. gadā, tās pasniedzēji – Toan Hoang un Tina Stamou – salsu sāka dejot jau daudz agrāk. Šī skola atšķiras no citām ar savu attieksmi pret salsas pasniegšanu. Katra nodarbība sastāv no trim daļām. Pirmkārt, tā ir 20 minūšu muzikalitātes un ritma nodarbība, kur studenti apgūst salsas pamatsoli un iemācas to dejot On2 ritmā. Otrkārt, tā ir shines nodarbība, kur kāds no pasniedzējiem demonstrē shines On2 ritmā (ik nedēļu tas ir kāds cits pasniedzējs). Treškārt, tā ir trīs dažādu līmeņu partnerwork nodarbība, kur studenti apgūst dažādas salsas figūras pāros. 

Man ir ļoti tuva „TNT Dance” filosofija, t.i., salsas izpausme kā mākslas forma. Turklāt šī skola dod iespēju noklausīties slavenāko salsas pasniedzēju un pieredzējušu dejotāju viedokļus „Share your Salsa” laikā, Q&A formā, kā arī jaunajiem dīdžejiem dod iespēju uzspēlēt savu mūziku.


Anna :)))

Comments