Salsa iesācējiem Jauna uzņemšana! N0 8.01.2023

Ja nekad neesi dejojis vai dejojusi Salsu un Tev ir maz informācijas par to, šeit atradīsi noderīgu informāciju par dažiem ar Salsu saistītiem MĪTIEM un to atspēkošanu, kā arī - vienkārši noderīgu informāciju. Tātad...

Mīti par Salsu un dejošanu

1. Salsa ir domāta tiem, kas vēlas dejot kādā no deju kolektīviem un uzstāties ar priekšnesumiem…

Patiesība ir tieši pretēja - Salsas galvenā īpatnība ir tajā, ka pamatā tā ir sociāla deja, kuru dejo savam priekam - naktsklubos, salsatēkās, sociālo deju vakaros, svaigā gaisā pie jūras, kafejnīcās un daudz kur vēl! 

2. Salsa nav domāta man, esmu tipisks ‘botāniķis’

Būsiet pārsteigti, cik daudz cilvēku ar pretējo dzimumu ir uz “Jūs” un kā tieši dejošana atraisa un atbrīvo no kompleksiem!

3. Vīrieši nedejo...

Dejo un kā vēl! Katrā ziņā sievietēm ļoti patīk dejojoši vīrieši. Dejot protošam vīrietim punkti sievietes acīs desmitkāršojas, salīdzinot ar dejot neprotošu. Lielisks veids kā iepriecināt sievieti, ir padejot ar viņu :)

4. Salsa domāta tikai jauniem cilvēkiem, ko nu es tur…


Patiesībā Salsa – tas ir magnēts, kas piesaista dažāda vecuma cilvēkus, kas vēlas baudīt mūziku un deju labā kompānijā, draudzēties un priecāties kopā ar citiem cilvēkiem.

5. Lai dejotu Salsu man nepieciešamas priekšzināšanas citās dejās…

Lai vai kā neizklausītos dīvaini, Salsu apgūst pārsvarā cilvēki, kas nekad neko citu nav dejojuši. Tā ir samērā vienkārši apgūstama deja un ar zināmu centību, to var iemācīties pat ļoti labā līmenī – nepieredzējis cilvēks var padomāt, ka dejo profesionālis.

6. Salsa ir tikai izklaide savam vai citu priekam…

Ne tikai… Salsa - tā ir personības izaugsme.  Cilvēki,  kas dejo, attīstās gan fiziski, gan intelektuāli. Dejošana atbrīvo no stresa, uzlabo pašsajūtu un veselību, komunikācijas prasmes, mazina visiem mums dabīgi piemītošo kautrīgumu un barjeru starp pretējiem dzimumiem. Mācoties dažādas deju saiknes, mēs strukturējam tās un trenējam atmiņu. Salsa – tā ir ne tikai lieliska atpūta, bet arī lietderīga laika pavadīšana.

7. Nevaru iet uz Salsu, jo man nav savs partneris vai partnere…

Galvenā Salsas raksturiezīme ir tajā, ka to var dejot gan ar savu, gan ar tikko iepazītu deju partneri. Nodarbībās un tusiņos partneri parasti mainās. 

Salsa - kā sociāla deja balstās uz improvizāciju un uz to, kas notiek uz deju grīdas “šeit un tagad”. Dejā kungs vada, bet dāma seko, vadoties no kunga dotajiem signāliem. Nodarbībās apgūstam vadīšanas un sekošanas pamatprincipus, pateicoties kuriem sadejoties bez problēmām var pat nepazīstami partneri.

8. Salsa – tā ir kubiešu mūzika un deja…

Liela daļa patiesības šajā apgalvojumā ir, taču nosaukums “Salsa” un ar to apzīmētais mūzikas un dejas žanrs attīstījās citur - Ņujorkā. Salsas izcelsme  ir meklējama afro-kubiešu mūzikas un deju tradīcijās. Pateicoties kubiešu emigrācijai uz ASV 19.gadsimta pirmajā pusē, tradicionālā kubiešu mūzika un dejas sajaucās ar citiem mūzikas un deju žanriem no ASV, Puerto-Rico un pat no Eiropas.
Nosaukums “Salsa” radās 70-jos gados Ņujorkā, kurā bija ļoti attīstīta latīņu kopiena. Šo nosaukumu marketinga nolūkos ieviesa pasaulē viena no slavenākajām latino mūzikas kompānijām FANIA. Tas ir ļoti atbilstošs, jo ar to pieņemts apzīmēt gan mūziku gan deju, kas kā pikanta mērce ir sajaukums no dažādiem mūzikas un dejas elementiem.
Salsas kā mūzikas un dejas priekštece bija 50-60 gadu zvaigzne - Mambo, kas uzplauka Ņujorkā Palladium ērā. Palladium – tā bija slavena deju halle Brodvejā, kurā uzstājās ievērojami kubiešu, Puerto-Rico, kā arī citi latino izcelsmes muzikanti un notika deju vakari dzīvās mūzikas pavadībā. Palladium bija unikāls ar to, ka tur nāca dejot un atpūsties dažādu rasu, tautības un sociālā stāvokļa cilvēki – sākot no melnā darba darītājiem un beidzot ar Holivudas kinozvaigznēm - aktieriem un muzikantiem, piemēram, Marlons Brando, Frenks Sinatra u.c.

Vēsturisks video - Kas ir Salsas mūzika?


9. Salsas vakaros dejo tikai Salsu...


Salsas vakaros dejo ne tikai Salsu, bet arī tādas dejas kā Bachata, Kizomba un ChaCha. Sīkāk deju aprakstu skaties sadaļā Deju apraksti.

Kas Tev jāzina, ja vēlies dejot Salsu un nodarbības apmeklēsi pirmo reizi?

  • Ģērbies ērti. Ja nepieciešams, ņem līdzi maiņas apģērbu; ir pieejamas gan ģērbtuves, gan dušas telpas. Apavus izvēlies ērtus, ar plānu ādas zolīti. Iesākumā derēs jebkādi sportiski apavi vai "češkas". Var arī basām kājām. Dāmām nav ieteicams izvēlēties apavus ar spicu papēdi vai tādu, kas pārsniedz 6 cm.
  • Ja uztraucies par to, ka Tev nav partnera, tad zini, ka tas nav noteikti nepieciešams. Nodarbībās notiek pastāvīga partneru maiņa, kas sekmē Tavas vadīšanas un sekošanas prasmes. 
  • Lai iemācītos dejot Salsu, Tev nav nepieciešama iepriekšēja pieredze citās dejās. Salsu var iemācīties jebkurš, jo mēs apgūstam visu pēc kārtas, sākot ar ritmiku, muzikalitāti, soļiem, figūrām utt. Jaukākais ir tas, ka nodarbībās iegūsi ne tikai jaunas zināšanas, bet arī patīkami un lietderīgi pavadītu laiku.
  • Cik ilgā laikā var apgūt salsu? Dejotāji tiek dalīti noteiktos zināšanu līmeņos: iesācēji 0 - 3 mēneši, iesācēji ar priekšzināšanām 3 - 6 mēneši, vidējs līmenis 6 - 12 mēneši, augstākais līmenis 12 un vairāk mēneši.
Jautājumu gādījumā rakstiet vai zvaniet! Informācija sadaļā Kontakti.

Nodarbību grafiks ir šeit!

Uz satikšanos nodarbībās!! :)

Adrese:

El Abrazo Estudio del Tango, A. Čaka iela 55, Rīga, 1.stāvs, atsevišķa ieeja no ielas Hotel "Victoria" ēka

http://www.elabrazo.lv/en/kontakti-46066Comments